Biz Kimiz ?

İşlem Tarihi: / 15-03-2019 / Kurumsal / Hakkımızda, Biz Kimiz ?
Post Image

DOĞU KARADENİZ PREFABRİK Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti., prefabrike betonarme yapı elemanları üretmek üzere 2007 yılında kurulmuştur. Şirket merkezi Trabzon’dur.

Firmamız, başta sanayi yapıları olmak üzere, büyük sitelerin kurulması, alışveriş merkezleri, otoparklar, fabrika binaları, depo, hangar, stadyum tribünleri ile benzeri tek ve çok katlı binalarla ilgili prefabrike yapı elemanların, ön germeli köprü-viyadük kirişleri ve büyük açıklıklı bina elemanlarının alt yapı inşaatlarını, imalatlarını ve montajını üstlenmektedir.

İmalatlarımız, Çelik kalıplarda, C30-C35-C40-C45 betonu, BÇ III a çeliği ve BÇ IV hasır çeliği kullanılarak buhar kürü uygulamasıyla yapılmaktadır.

Yapılar; Müşteri istekleri doğrultusunda projelendirilerek imalat, nakliye ve montaj aşamalarından geçmektedir. Ayrıca, firmamız alt ve üst yapı inşaatları konusunda müteahhitlik hizmeti vermektedir. Müşteri isteklerinin, prefabrik sistem çerçevesinde ekonomik olarak çözümlenmesine çalışılmaktadır.

Bu amaçla yurt içinde, Trabzon başta olmak üzere Erzurum ve Iğdır’da; Yurt dışında ise Poti/Gürcistan’da üretim tesisleri kurulmuştur. Tesislerin konumları, Iğdır’dan Nahcivan’a, Trabzon’dan Gürcistan’a üretim yapılması ve tesis kurulumları gerçekleştirilmesi kolaylığına imkan vermektedir. Böylece ihracat kapasitesinde de artışlar sağlanmaktadır.

2012/2013 yılında Poti/Gürcistan’da inşası taahhüt edilen yapı için 32.00 mt. Boyunda ön germeli makas elemanı Trabzon tesisimizde üretilmiş ve deniz yolu ile nakliye yapılarak uygulamanın başarısı sağlanmıştır.

2014 yılında; 42.000 seyirci kapasiteli Trabzon Akyazı stadını oturak. Basamak. Kenar, yükseltme, balkon ve merdiven gibi tüm prekast elemanları şirketimizin Esiroğlu üretim tesislerinde üretilmiştir. Fore kazık ile ıslah edilen zemine inşa edilen betonarme yapıya, içten giydirilerek vinçlerle monte edilen, özel çelik kalıplarda imal edilmiş prekast elemanların tüm birleşim yerleri özel silikonlarla izole edilmiştir. Taahhüdümüz altında olan bu uygulama, proje ve kalıp imalatı dışında yaklaşık sekiz ay sürmüştür.

2015/2016 yılında Esiroğlu/Trabzon yöresinde 36.000 m2.üzerine kurulan özel sanayi sitesi projesi hayata geçirilerek Trabzon’a kazandırılmıştır.

2016 yılında yürütülen çalışmalar ağırlıklı olarak, yeni kurulan Rize Organize Sanayi bölgesinde gerçekleştirilmiştir.

2017 ve 2018  yılında ise yurt dışı çalışmaları ağırlık kazanmış ve malzeme naklindeki zorlukları aşmak için Poti/Gürcistan’da üretim tesisi kurularak eleman üretimi gerçekleştirilmiştir. Bu tesis ile yöredeki tekstil fabrikası, metal fabrikası ve benzeri yapıların imalatı gerçekleştirilmiştir.

Yakın gelecek planlarımızda, yurt içi ve yurt dışında , klasik inşaat uygulamalarıyla geniş yayılımlı konut siteleri ile ön germeli viyadük-köprü kirişi çalışmaları da yer almaktadır. İnanıyoruz ki, inşaat alanındaki uzun ve başarılı deneyimlerimiz bizi üstün kaliteli başarılara ulaştıracaktır.

 

 

Amaç Ve İlkelerimiz

Post Image

Prefabrik yapı ve uygulamalarında iyi bir ekip olduğumuzu göstermek,

Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek ve bunu müşteriye sunmak,

Müşterinin isteklerini  iyi bir şekilde karşılamak ve hayata geçirmek,

Müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmak,  güvenli bir aile ortamı sunmak,

Yukarıda sunulan ilkeler; Doğu Karadeniz Prefabrik yapı elemanları ltd.şti. olarak, sektörümüzde  yurt içinde  ve yurt dışında  başarılı olmamızda  etkendir.

YUKARI